Lekce
Fly jóga
FLY jóga je zábavné cvičení v sítích zavěšených ze stropu, při kterém posilujete a protahujete i svaly, o nichž jste dosud netušili, že je máte. FLY jóga je jedinečná v tom, že dává cvičení nový rozměr. Klasické jógové prvky se zde cvičí za pomoci sítě, která se využívá jako opora. Síť nám také umožňuje hlubší protažení. Můžeme se v ní vyvěsit, a tím dochází k dekompresi páteře, uvolnění obratlů a natažení ztuhlých svalů. Toto jiné cvičení neumožňuje. Zároveň se při FLY józe hodně pracuje s rovnováhou, což posiluje a zpevňuje všechny hluboko uložené svaly. A to ty, které normálně nejsme zvyklí používat.
Cvičení FLY jógy není omezené věkem. Od malých dětí až po babičky ji může praktikovat kdokoliv, kdo má chuť si hravou formou posílit a protáhnout celé tělo. Vyzkoušejte jí a ucítíte, že i vaše svaly pracují jinak a že se i vaše páteř krásně protáhla.
Jediné, co vám v cvičení FLY jógy může zabránit, je zdravotní omezení a těhotenství. Máte-li například potíže s tlakem nebo trpíte-li kardiovaskulárním onemocněním, není toto cvičení pro vás vhodné.


Fly jóga pro děti
FLY jóga pro děti je integrovaným přístupem k udržení zdraví a vnitřní pohody. Lekce se mimo jiné postarají o dobrou náladu a vnitřní pohodu vašich ratolestí. FLY jóga zajistí přirozenou potřebu pohybu dítěte. Umožňuje harmonicky a rovnoměrně rozvinout celý svalový komplex. Uklidňuje mysl a normalizuje nervový systém. Během praktikování FLY jógy se děti učí ovládat své tělo v jakékoliv poloze a rychle reagovat na změny poloh.

VÝHODY

- FLY Jóga umožňuje uvolnění páteře, což je důležité především pro školáky sedící půl dne v lavici
- Dokáže napravit držení těla a zakřivení páteře v raných fázích, aby se zabránilo rozvoji skoliózy
- Zbavuje děti bloků, pomůže v překonávání složitých emocí a harmonizuje náladu.
- Učí pozornosti při učení
- Pomáhá eliminovat obavy, pochybnosti a má schopnost otevírat hranice v komunikaci s ostatními dětmi

FLY jóga pro děti probíhá pomocí her a skupinových aktivit, každá hodina je unikátní a vaše ratolesti se vždy naučí něčemu novému.

Nechte svoje děti proletět a cvičit ve stavu bez tíže.

Power Joga
Lekce zaměřené na protažení a posílení celého těla a jsou vhodné pro začínající i pokročilé jogíny.
Jóga pro zdravá záda
Bolesti zad - nejčastější bolest člověka v dnešním světě... Většinou je způsobuje přetížení způsobené náročnou nebo stereotypní fyzickou zátěží, vadným držením těla či nevhodným pohybovým stereotypem. Pokud přes den více sedíte nebo postáváte, cítíte, že ztrácíte pružnost a ohebnost těla a chcete se příjemné protáhnout, je to to pravé cvičení právě pro vás.
Jóga pro začátečníky
Jóga pro začátečníky

Lekce je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kdo už lekce jógy navštěvovali či navštěvují. Po úvodní krátké relaxaci a naladění se na svůj dech protáhneme tělo, uvědomíme si střed těla a pustíme se od základů do jednodušších pozic. Rozhýbeme se v pozdravech slunci a posílíme celé tělo v pozicích ve stoje, v sedě i v leže. Během celé lekce se budeme učit vést své pohyby v souladu s dechem a nastavit své tělo v každé pozici tak, aby byla bezpečná a účinná. Na konci nás čeká úplné uvolnění celého těla a závěrečná relaxace.

Jóga pro seniory
Nikdy není pozdě začít cvičit jógu!
Lekce ušitá na míru seniorům je speciálně uzpůsobena všem starším věkovým kategoriím. Cvičení je vedeno v klidném tempu s přihlédnutím k individuálnímu stavu každého a s využitím nejrůznějších pomůcek.
Společně se budeme učit správně dýchat, příjemně se protáhneme a jemně posílíme celé tělo a budeme i relaxovat... Cvičení je šetrné k pohybovému aparátu, takže i když třeba trpíte na bolesti svalů a kloubů, vysoký krevní tlak nebo špatně spíte, není to důvod nevyzkoušet, vše se může časem zlepšit...
Na lekci půjde hlavně o dobrý pocit, budeme objevovat a zájemně sdílet radost z pohybu a setkání. Těšíme se na Vás!

Hatha jóga
Příjemná jóga, velice vhodná pro začátečníky, s protahováním se a uvolňováním na začátku každé hodinky. Zameřujeme se na pozice, dech a zklidňování mysli.V pozicích zůstáváme někdy déle, abychom si je stihly prodýchat a procvičit.Snažím se o minimum pozic, zato ale cílíme na dech a protahování těla.Někdy je rozsah širší, záleží na tom, kdo cvičí, a co potřebujeme protáhnout.Lekce bývají meditativní a velmi klidné. Komunikujeme o tom, co potřebujeme, a to je to, co činí variabilní jednotlivé lekce.Nakonec si ráda společně zazpívám mantru a relaxace je nedílnou součástí cvičení.Jóga je můj život:-)

Spirální jóga
Spirální jóga vychází z tradiční hatha jógy a zároveň respektuje principy anatomicky správného spirálního vedení pohybu.
Využívá řadu pomůcek (cihličky, bločky, pásky, deky, balonky Sball), které nám pomáhají provést jednotlivé ásany kvalitně, koordinovaně a dle individuálních proporcí a možností každého z nás.
Oporu zajišťuje nejen neklouzavá podložka, ale i zeď.
Lekce spirální jógy mají vždy určité téma a jasnou, pečlivě promyšlenou strukturu.

Lekce spirální jógy jsou typické individuálním přístupem a jsou určeny komukoli, kdo chce zvýšit svou fyzickou kondici, zpružnit a zpevnit své tělo a zlepšit jeho držení. Pomáhá zkvalitnit dýchání, upevnit fyzický i psychický střed, získat k našemu tělu větší citlivost a harmonizuje životní energii.

Celou lekci provázejí přesné a detailní instrukce. Pro individuálně správné a koordinované cvičení máme k dispozici již zmíněné jógové pomůcky (cihličky, bločky, pásky, balonky Sball). Kvalitní oporu zajišťuje nejen neklouzavá podložka, ale i zeď. Občas také zařadíme kratší dynamickou sekvenci. Svou mysl koncentrujeme na správné provedení ásan i na náš dech. Případně vnímáme i emoce, které mohou při našem cvičení vyvstat.

Více na www.spiralni-joga.cz
Ranní vinyasa jóga
Ranní vinjásové jsou spíše jemnější a plynulé. Postupně tělo rozhýbeme a protáhneme, dechem Ujjayi tělo zahřejeme a okysličíme, zklidníme mysl. Průběžně opakujeme různé základní sekvence pozdravů Slunci a dále různě kombinujeme s dalšími legráckami a experimenty. Někdy se zaměříme na některou část těla, nebo naši praxi posuneme dál tím, že se na některou z pozic podíváme více detailně. Šavásana na konci lekce je samozřejmostí. Někdy stihneme i krátkou meditaci či jednoduchou pranajámu.
Jóga pro jarní období
Jóga pro jarní období

Protáhněte a posilte své tělo v souladu s ročním obdobím. Lekce je pokaždé stavěná speciálně s ohledem na přirozené potřeby těla v jarním období a její náplň se obměňuje tak jako se mění i příroda kolem nás. Po úvodní relaxaci, naladění se na dech a protažení se budeme věnovat pozicím a sekvencím, které podpoří detoxikační procesy v těle. Rozproudíme svou energii a podpoříme činnost orgánů, které mohou být v jarním období oslabené, především žlučníku a jater. Lekci zakončíme úplným uvolněním těla a relaxací, v níž necháme doznít účinky všech pozic.

Jemně dynamická vinyasa
Na polední lekci protáhneme tělo ve stylu vinyasy jógy - každý pohyb je synchronizován s dechem, na který je kladen největší důraz.
Lekce bude někdy jemnější, někdy dynamičtější. Co je však prvotní, je náš dech. Rozpohybujeme naši páteř, posílíme naše svaly a zklidníme naši mysl.
Protáhneme se, uvolníme, zklidníme i zapotíme.
Na konci lekce se můžete těšit kromě šavásany také na aromaterapii.

Jóga pro muže

Speciální lekce sestavená tak, aby mužům vyhovovala. Využívá se větší mužské síly a asány jsou proto zaměřeny silově, cvičení je dynamičtější a klade důraz zejména na ohebnost. Je naprosto v pořádku, že se dnes možná neohnete až k zemi... Postupně to budeme protahováním měnit.
Jóga je ideálním doplňkem posiloven a jiných silových sportů a taky skvělou kompenzací sedavého způsobu života. Pokud tedy sedíte celý den v kanceláři a potřebujete se protáhnout nebo jste sportovec a hledáte kompenzaci, přijďte na lekci sestavenou speciálně pro chlapy-:) na podložce je totiž jedno, jestli jste vysportovaný svalovec nebo kravaťák s rostoucím břískem, tady je každý sám za sebe...
Po pár lekcích bude pružnější Vaše tělo i mysl-:) A přesvědčení, že jóga je jen pro ženský před lekcí vymažte z hlavy...

Rezervace skupinových lekcí je platná hned po jejím odeslání (není nutné čekat na potvrzovací e-mail). V případě náhlých změn se na vás obrátí člen týmu LETSTUDIO.
Lekce probíhají při 3 a více rezervacích.